On TV:
Leicester vs Man City - ITV - 17:15
Charlton vs Sheffield Wednesday - Sky - 17:30
Sheffield Utd vs Birmingham City - Sky - 20:00
WEST OF SCOTLAND LEAGUE
PREMIER DIVISION
Beith 4-0 Hurlford
Blantyre 0-1 Rob Roy
Bonnyton 0-2 Auchinleck
Clydebank 4-1 Largs
Cumnock 0-2 Irvine Meadow
Glenafton 0-3 Benburb
Kilbirnie 1-2 Troon
Rossvale 1-6 Pollok
Rutherglen 4-4 Kilwinning
CONFERENCE A
Arthurlie 3-1 Irvine Vics
Craigmark 5-3 Lesmahagow Juniors
Forth Wanderers 4-1 Saltcoats Vics
Glasgow University 1-0 Maryhill
Lugar Boswell 1-3 Johnstone Burgh
Maybole Juniors 2-0 Girvan
Shotts Bon Accord 4-1 Muirkirk Juniors
Whitletts Vics 4-2 Bellshill Athletic
CONFERENCE B
Ashfield 1-1 Ardeer Thistle
Cambuslang Rangers 4-0 Dalry Thistle
Glasgow United 2-2 Renfrew
Kello Rovers 1-5 Gartcairn
Port Glasgow Juniors 3-1 Carluke Rovers
St Cadoc’s 5-0 Newmains United
Thorniewood United 5-2 Royal Albert
CONFERENCE C
Ardrossan Winton Rovers 6-0 Lanark United
Glasgow Perthshire 0-3 Drumchapel United
Larkhall Thistle 3-2 Kilsyth Rangers
St Roch’s 2-0 Petershill
Vale Of Clyde 1-2 East Kilbride Thistle
Vale Of Leven 0-1 St Anthony’s
Wishaw 2-0 Yoker Athletic
EAST OF SCOTLAND LEAGUE
PREMIER DIVISION
Camelon 2-4 Dundonald Bluebell
Dunbar Utd 2-2 Hill of Beath
Linlithgow Rose 1-3 Penicuik
Musselburgh 3-2 Jeanfield Swifts
Newtongrange Star 1-1 Blackburn Utd
Tranent 2-0 Sauchie
Tynecastle 1-2 Broxburn
Whitehill Welfare 3-1 Lothian Thistle
1st DIVISION CONFERENCE A
Dunipace 4-0 Coldstream
Kennoway Star Hearts 5-1 Tweedmouth
1st DIVISION CONFERENCE B
Hawick RAU 0-4 Stirling Uni
Leicester vs Man City - ITV - 17:15
Charlton vs Sheffield Wednesday - Sky - 17:30
Sheffield Utd vs Birmingham City - Sky - 20:00
WEST OF SCOTLAND LEAGUE
PREMIER DIVISION
Beith 4-0 Hurlford
Blantyre 0-1 Rob Roy
Bonnyton 0-2 Auchinleck
Clydebank 4-1 Largs
Cumnock 0-2 Irvine Meadow
Glenafton 0-3 Benburb
Kilbirnie 1-2 Troon
Rossvale 1-6 Pollok
Rutherglen 4-4 Kilwinning
CONFERENCE A
Arthurlie 3-1 Irvine Vics
Craigmark 5-3 Lesmahagow Juniors
Forth Wanderers 4-1 Saltcoats Vics
Glasgow University 1-0 Maryhill
Lugar Boswell 1-3 Johnstone Burgh
Maybole Juniors 2-0 Girvan
Shotts Bon Accord 4-1 Muirkirk Juniors
Whitletts Vics 4-2 Bellshill Athletic
CONFERENCE B
Ashfield 1-1 Ardeer Thistle
Cambuslang Rangers 4-0 Dalry Thistle
Glasgow United 2-2 Renfrew
Kello Rovers 1-5 Gartcairn
Port Glasgow Juniors 3-1 Carluke Rovers
St Cadoc’s 5-0 Newmains United
Thorniewood United 5-2 Royal Albert
CONFERENCE C
Ardrossan Winton Rovers 6-0 Lanark United
Glasgow Perthshire 0-3 Drumchapel United
Larkhall Thistle 3-2 Kilsyth Rangers
St Roch’s 2-0 Petershill
Vale Of Clyde 1-2 East Kilbride Thistle
Vale Of Leven 0-1 St Anthony’s
Wishaw 2-0 Yoker Athletic
EAST OF SCOTLAND LEAGUE
PREMIER DIVISION
Camelon 2-4 Dundonald Bluebell
Dunbar Utd 2-2 Hill of Beath
Linlithgow Rose 1-3 Penicuik
Musselburgh 3-2 Jeanfield Swifts
Newtongrange Star 1-1 Blackburn Utd
Tranent 2-0 Sauchie
Tynecastle 1-2 Broxburn
Whitehill Welfare 3-1 Lothian Thistle
1st DIVISION CONFERENCE A
Dunipace 4-0 Coldstream
Kennoway Star Hearts 5-1 Tweedmouth
1st DIVISION CONFERENCE B
Hawick RAU 0-4 Stirling Uni
Last edited: