Match schedule - UK time listed
Sunday 20 November
Group A : Qatar v Ecuador (16:00)
Monday 21 November
Group A: Senegal v Netherlands (16:00),
Group B: England v Iran (13:00), USA v Wales (19:00)
Tuesday 22 November
Group C: Argentina v Saudi Arabia (10:00), Mexico v Poland (16:00)
Group D: Denmark v Tunisia (13:00), France v Australia (19:00)
Wednesday 23 November
Group E: Germany v Japan (13:00), Spain v Costa Rica (16:00)
Group F: Morocco v Croatia (10:00), Belgium v Canada (16:00)
Thursday, 24 November
Group G: Switzerland v Cameroon (10:00), Brazil v Serbia (19:00)
Group H: Uruguay v South Korea (13:00), Portugal v Ghana (16:00)
Friday, 25 November
Group A: Qatar vs Senegal (13:00), Netherlands v Ecuador (16:00)
Group B: Wales v Iran (10:00), England v USA (19:00)
Saturday 26 November
Group C: Poland v Saudi Arabia (13:00), Argentina v Mexico (19:00)
Group D: Tunisia v Australia (10:00), France v Denmark (16:00)
Sunday 27 November
Group E: Japan v Costa Rica (10:00), Spain v Germany (19:00)
Group F: Belgium v Morocco (13:00), Croatia v Canada (16:00)
Monday 28 November
Group G: Cameroon v Serbia (10:00), Brazil v Switzerland (16:00)
Group H: South Korea v Ghana (13:00), Portugal v Uruguay (19:00)
Tuesday 29 November
Group A: Netherlands v Qatar (15:00), Ecuador v Senegal (15:00)
Group B: Wales v England (19:00), Iran v USA (19:00)
Wednesday 30 November
Group C: Poland v Argentina (15:00), Saudi Arabia v Mexico (15:00)
Group D: Tunisia v France (19:00), Australia v Denmark (19:00)
Thursday 1 December
Group E: Japan v Spain (19:00), Costa Rica v Germany (19:00)
Group F: Croatia v Belgium (15:00), Canada v Morocco (15:00)
Friday 2 December
Group G: Cameroon v Brazil (19:00), Serbia v Switzerland (19:00)
Group H: South Korea v Portugal (15:00), Ghana v Uruguay (15:00)
Last 16
Saturday 3 December
Game 49: Group A winners v Group B runners-up, (15:00)
Game 50: Group C winners v Group D runners-up, (19:00)
Sunday 4 December
Game 51: Group D winners v Group C runners-up (15:00)
Game 52: Group B winners v Group A runners-up (19:00)
Monday 5 December
Game 53: Group E winners v Group F runners-up (15:00)
Game 54: Group G winners v Group H runners-up (19:00)
Tuesday 6 December
Game 55: Group F winners v Group E runners-up (15:00)
Game 56: Group H winners v Group G runners-up (19:00)
Quarter-finals
Friday 9 December
Game 57: Winners of game 53 v winners of game 54 (15:00)
Game 58: Winners of game 49 v winners of game 50 (19:00)
Saturday 10 December
Game 59: Winners of game 55 v winners of game 56 (15:00)
Game 60: Winners of game 51 v winners of game 52 (19:00)
Semi-finals
Tuesday 13 December
Game 61: Winners of game 57 v winners of game 58 (19:00)
Wednesday 14 December
Game 62: Winners of game 59 v winners of game 60 (19:00)
Third-place play-off
Saturday 17 December
Game 63: Losers of game 61 v losers of game 62 (15:00)
Final
Sunday 18 December
Game 64: Winners of game 61 v winners of game 62 (15:00)